html5.jpg

HTML 5.1

November 7, 2016 - Novinky - Zobraziť komentáre

HTML 5.1 je v súčasnosti najnovšou stabilnou verziou jazyka HTML. Iba nedávno bolo konzorciom W3C označené za novú oficiálnu a stabilnú verziu jazyka, takže už nič nebráni webovým vývojárom a dizajnérom, aby začali naplno využívať nové funkcie, ktoré so sebou prináša.

google.jpg

Google bude zohľadňovať aj rýchlosť mobilných verzií stránok

Júl 1, 2016 - Novinky - Zobraziť komentáre

Prednedávnom sme vám priniesli článok o novom nástroji na testovanie rýchlosti vašich webových stránok a ich prispôsobenosti pre mobilné zariadenia, ktorý predstavil samotný Google. Už dávno je známe, že rýchlosť webových stránok je významným faktorom ovplyvňujúcim nielen spokojnosť návštevníkov, ale aj pozície stránok vo vyhľadávačoch. Zároveň je kritickým faktorom existencia mobilných verzií stránok či použitie responzívneho dizajnu. Nové vyhlásenie Google je možné považovať za prienik týchto dvoch významných faktorov.

responsive.jpg

Je vaša stránka rýchla a optimalizovaná pre mobilné zariadenia?

Jún 19, 2016 - Novinky - Zobraziť komentáre

Rýchlosť načítania stránok a správnosť ich zobrazovania na mobilných zariadeniach patria nepochybne medzi významné faktory ovplyvňujúce pozície vo vyhľadávačoch a celkovú spokojnosť návštevníkov. Dnes je už od stránok očakávané, že sú buď responzívne, alebo majú špeciálnu verziu pre mobily. Ak to vaša stránka nespĺňa, rozhodne by ste na tom mali zapracovať.

gitlab.jpg

GitLab: Najväčší konkurent pre GitHub

Slovom „git“ sa označuje distribuovaný systém správy verzií vyvíjaného softvéru. Takéto systémy umožňujú vývojárom pracujúcim na jednom projekte pomocou sofistikovaného rozhrania pracovať s tými istými súbormi a ukladať výsledky svojej práce. Zabraňuje problémom, ktoré môžu nastať, keď viacerí ľudia, často kvôli nedostatku komunikácie, súčasne upravujú rovnaké súbory. A pomáha mnohými ďalšími spôsobmi.

foundation.jpg

Foundation ZURB

Nedávno sme vám priniesli článok o Bootstrape, azda najznámejšom frameworku na tvorbu responzívnych webových stránok. Aj keď Bootstrap má jednoznačne dominantné postavenie, ani zďaleka nie je jediným frameworkom svojho druhu. Jednu z najpoužívanejších alternatív predstavuje Foundation, podobný framework od spoločnosti ZURB.

html5.jpg

HTML5 – dlho očakávaný update

V októbri roku 2014 bola vydaná stabilná dlho očakávaná nová verzia najpoužívanejšieho hypertextového jazyka na svete – HTML5. Tento update bol naozaj potrebný, keďže verzia HTML4.0 je používaná už od roku 1997 a niektorá z verzií jazyka HTML je používaná na drvivej väčšine internetových stránok súčasnosti.

img

Konzultácia a cenová ponuka zdarma

Veríme, že by medzi Vami a Vašim úspechom nemali stáť zbytočné bariéry, preto Vám konzultáciu a cenovú ponuku poskytneme bezplatne.