gitlab.jpg

GitLab: Najväčší konkurent pre GitHub

Slovom „git“ sa označuje distribuovaný systém správy verzií vyvíjaného softvéru. Takéto systémy umožňujú vývojárom pracujúcim na jednom projekte pomocou sofistikovaného rozhrania pracovať s tými istými súbormi a ukladať výsledky svojej práce. Zabraňuje problémom, ktoré môžu nastať, keď viacerí ľudia, často kvôli nedostatku komunikácie, súčasne upravujú rovnaké súbory. A pomáha mnohými ďalšími spôsobmi.

foundation.jpg

Foundation ZURB

Nedávno sme vám priniesli článok o Bootstrape, azda najznámejšom frameworku na tvorbu responzívnych webových stránok. Aj keď Bootstrap má jednoznačne dominantné postavenie, ani zďaleka nie je jediným frameworkom svojho druhu. Jednu z najpoužívanejších alternatív predstavuje Foundation, podobný framework od spoločnosti ZURB.

html5.jpg

HTML5 – dlho očakávaný update

V októbri roku 2014 bola vydaná stabilná dlho očakávaná nová verzia najpoužívanejšieho hypertextového jazyka na svete – HTML5. Tento update bol naozaj potrebný, keďže verzia HTML4.0 je používaná už od roku 1997 a niektorá z verzií jazyka HTML je používaná na drvivej väčšine internetových stránok súčasnosti.

initializr.jpg

Initializr: Raketový štart nových projektov

HTML5 Boilerplate a Initializr sú skvelými nástrojmi, ktoré umožňujú vývojárom webových stránok rýchlo a jednoducho odštartovať vývoj front-endovej časti projektu. V tomto článku nájdete základné informácie o týchto nástrojoch, ako aj to, aké výhody so sebou prinášajú.

bootstrap.jpg

Bootstrap: Framework pre tvorbu responzívnych webov

Počet ľudí prehliadajúcich internet prostredníctvom mobilných zariadení každým rokom narastá, s čím vzniká potreba optimalizovania webových stránok pre rôzne zariadenia a rozličné veľkosti obrazoviek. Určite by ste nechceli, aby sa človek, ktorý Vašu stránku prehliada na obrazovke svojho tabletu, rozhodol kvôli jej neprehľadnosti odísť a vy by ste tak prišli o ďalšieho potenciálneho zákazníka.

img

Konzultácia a cenová ponuka zdarma

Veríme, že by medzi Vami a Vašim úspechom nemali stáť zbytočné bariéry, preto Vám konzultáciu a cenovú ponuku poskytneme bezplatne.